Sposoby na aranżację małej i wąskiej kuchni

Małą i wąska kuchnia może być piękna, ale tylko wtedy, jeżeli jej aranżacja będzie właściwa. Na zagospodarowanie przestrzeni w malej kuchni potrzebny jest przede wszystkim dobry pomysł. Dzięki temu, że przy aranżacji takich kuchni pojawiają się trudności, automatycznie przestrzenie te stają się dużo bardziej ciekawe i oryginalne (mieszkaniezpomyslem.pl).

Mała kuchnia zdecydowanie wymaga odpowiedniego zaplanowania. Meble nie mogą w niej zajmować całej przestrzeni i muszą być jak najbardziej funkcjonalne, aby wszystko się w nich zmieściło. Drzwi ich szafek muszą się również odpowiednio otwierać.

Jeżeli kuchnia jest bardzo mała, warto zastanowić się nad jej otwarciem na salon lub jadalnię. Dzięki zatarciu granicy między sąsiadującymi z nią pomieszczeniami, uda się uzyskać w naturalny sposób bardzo dużą przestrzeń. Jeżeli jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, należy pomyśleć o odpowiednim dostosowaniu zabudowy mebli do szerokości kuchni (ooknach.pl). W bardzo wąskiej kuchni należy ustawić jeden rząd szafek, albo stworzyć zabudowę w kształcie litery L. Jeżeli marzeniem jest posiadanie w wąskiej kuchni dwóch rzędów półek, należy postarać się, aby odległość miedzy nimi wynosiła co najmniej 120 cm. W innym przypadku nie będzie to miejsce funkcjonalne i będzie się miało trudności z korzystaniem z niego.

Jeżeli tylko kuchnia będzie dobrze przemyślana, na pewno uda się uzyskać bardzo dobre rezultaty. Bez względu czy planujemy zabudowę małej czy dużej kuchni, zawsze należy wszystko bardzo dokładnie przemyśleć. wnetrzator.pl Jeżeli wszystko zostanie zaplanowane, można będzie uzyskać bardzo dużo wolnej przestrzeni. Nie będzie to wtedy na pewno kuchnia ciasna. A w małej kuchni jest to szczególnie widoczne i uciążliwe. Ustawione w szeregu duże bryły szafek o pełnych, jednolitych frontach, z wbudowanym sprzętem AGD przytłoczą małą kuchnię. Nawet zastosowanie najbardziej nowoczesnych urządzeń nie zrekompensuje wówczas dyskomfortu, jakim jest ograniczona przestrzeń. Na takie rozwiązanie nie należy się więc decydować. Najlepiej, aby jej zabudowa była niska. Nie będą tu odpowiednie szafki po sufit.

1 Comment

  1. Islandia - Tymoteusz Testowy7 października 2017

    […] udowadnia jak wielką wyobraźnię miała natura. Jest to generalnie miejsce zamieszkiwane przez (centropol.com.pl – kuchnia) około 8 tysięcy mieszkańców, a ich liczba maleje. Jednak znajduje się tutaj miejsce na […]

Dodaj komentarz

Scroll to top