Meble do wąskiej i małej kuchni

Mała kuchnia wymusza rezygnację z niektórych typów mebli. Należy wszystko dokładnie przemyśleć i odpowiednio przemyśleć aranżację, aby zyskać jak najwięcej przestrzeni.

W małej kuchni nie należy decydować się na umieszczanie szafek po sam sufit. W niedużych pomieszczeniach lepiej sprawdzają się szafki niskie. Dzięki temu, udaje się w idealny sposób powiększyć przestrzeń. Najlepiej również zrezygnować z drzwiczek otwieranych skrzydłowo na rzecz żaluzji lub drzwi przesuwanych. Obecnym trendem w małych kuchniach jest wybieranie przeszklonych szafek, które są podświetlane od wewnątrz.

Jeżeli chcemy zdecydować się na górną zabudowę w małej kuchni http://www.panoramawnetrz.pl, najlepiej wybrać fronty szafek wykonane ze szkła zmatowionego. Kuchenne meble przezroczyste, które znajdują się na wysokości wzroku pozwalają na uzyskanie iluzji przestrzeni i poczucia głębi.

Praktycznym rozwiązaniem w małych kuchniach jest szerszy blat, który ma do 80 cm szerokości. Dzięki temu pod ścianą można umieścić schowki na przechowywanie podręcznych narzędzi pracy: noży, łyżek, cedzaków niezbędnych przy przygotowywaniu posiłków. Dzięki temu, że dojdzie do poszerzenia płaszczyzny blatu, zyskamy dodatkowe miejsce na szafki, które będą głębsze. Mogą mieć nawet do 60 cm głębokości, co pozwoli na ich odpowiednie wykorzystanie w kuchni. Ponadto, będzie się miało również przestrzeń na instalacje i zawory, których nie może zabraknąć w żaden kuchni. Dzięki poszerzeniu dolnych szafek możemy przechowywać w nich więcej przedmiotów, a funkcjonalne, wysuwane półki i szuflady umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Dobrym rozwiązaniem do małej kuchni jest mobilne wyposażenie http://www.panoramabudownictwa.pl/. Dzięki temu, wszystkie rzeczy będą pod ręką. Wszystko w takiej kuchni powinno się lekko wysuwać i podjeżdżać nam wprost pod ręce. Korzystanie z niej będzie wtedy dużo prostsze. Większość czynności do małej kuchni można wykonać na wyspecjalizowanym ruchomym sprzęcie, wysuwanym spod blatu roboczego. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w takiej kuchni szafek na kółkach, które będą funkcjonalnym rozwiązaniem w takim wnętrzu.

2 Comments

  1. […] się do elementów wpływających na tytuł obrazu. Obraz stanowi kompozycję otwartą. Dominują (meble do małej i wąskiej kuchni)  tutaj kolory zimne, pomimo tego, że jest to kompozycja odcieni ciemnych i jasnych. Barwy […]

  2. […] Decydując się na oświetlenie podszafkowe, warto wybrać taśmy LED. Jest to łatwy sposób zamontowania oświetlenia w kuchni, które będzie się bardzo dobrze sprawdzało. Taśmy równomiernie rozprowadzają światło i są bardzo dobrym rozwiązaniem do kuchni. Może je ukryć pod szafką, półką lub specjalnie wykonanej rynience. Pozwoli to na mocne rozprowadzanie światła po wybranym miejscu bez uwidaczniania jego źródła (https://centropol.com.pl/meble-do-waskiej-i-malej-kuchni/). […]

Dodaj komentarz

Scroll to top