Na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Bardzo ciężką decydują jest wybranie odpowiedniego koloru na ściany do salonu. Warto wybrać kolor, który będzie poprawiał humor każdemu, kto do takiego wnętrza wejdzie.

Salon jest najbardziej reprezentatywnym miejscem w każdym domu. W związku z tym, powinien być właściwie przygotowany. Powinien tworzyć idealną atmosferę do odpoczynku, relaksu, jak i być miejscem, w którym nie będziemy się wstydzili przyjmować gości. Odpoczynek w danym miejscu jest możliwy jedynie wtedy, gdy kolor ścian będzie właściwie dobrany. Często trudno jest się zdecydować, czy do salonu będą lepiej pasowały stonowane, czy bardziej intensywne kolory.

Kolor niebieski

Jest to kolor, który wprowadzi do wnętrza (ourzadzaniu.pl) czystość, chłód i świeżość. Jeżeli marzy nam się przytulny salon, na pewno tego koloru nie należy wybierać, ponieważ ma on chłodną tonację. Jednak, kolor ten w optyczny sposób powiększa wnętrze Różne odcienie począwszy od jasnego i delikatnego błękitu po ciemny, prawie czarny granat pozwalają na zastosowanie koloru w różnych wnętrzach. Niebieski relaksuje, uspokaja i odpręża – w salonie sprawdzi się idealnie.

Kolor pomarańczowy

Jest to kolor wręcz idealny dla optymistów. Dodaje energii i sprawia, że aż chce się żyć. Pomaga również rozświetlić wnętrze i przywołuje klimat tropików. Pomarańczowy bardzo dobrze komponuje się z niebieskim, na zasadzie kontrastu. Jeżeli połączymy pomarańcz z białym, na pewno również uzyskamy bardzo dobry efekt (panoramaarchitektury.pl)

Kolory natury

Do kolorów natury należy beż, czerń i szarość. Pozwalają one na wprowadzenie do wnętrza poczucia bezpieczeństwa. Sprzyjają również pracy i koncentracji. Do salonu w takich kolorach należy wprowadzić zdecydowane dodatki (wnetrzator.pl), które na pewno będą idealnie komponowały się z taką przestrzenią i sprawią, że salon stanie się miejscem jeszcze bardziej wyrazistym.

Kolor zielony

Kolor zielony posiada znakomite właściwości kojące i uspokajające. W idealny sposób relaksuje. Jest symbolem nadziei i wolności. W salonie świetnie sprawdzą się różne odcienie tego koloru, zarówno te spokojne, jak i bardziej głębokie.

Dodaj komentarz

Scroll to top