Płyty wygłuszające i ich wyjątkowe właściwości

Nadmierny hałas zawsze jest uciążliwy i wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Dlatego należy z nim skutecznie walczyć. Dźwięki dobiegające z klatki schodowej, głośne rozmowy sąsiadów zza ściany, płacz dziecka czy szczekanie psa potrafią uniemożliwić relaks we własnym domu. Na szczęście są efektywne sposoby, aby poprawić akustykę wnętrz. Płyty PIR wygłuszające szybko rozwiążą problem z docierającymi z zewnątrz głośnymi dźwiękami. Zmniejszą też pogłos w pomieszczeniach i tym samym korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.

Płyty wygłuszające i ich zastosowanie

Jest wiele sposób zmniejszenia poziomu przenoszenia dźwięków. Najskuteczniejszym z nich są jednak nowoczesne płyty PIR wygłuszające. Znajdują one szerokie zastosowanie w izolacji akustycznej ścian wewnętrznych. Można je stosować na ściankach działowych pomiędzy sąsiadującymi mieszkaniami. Doskonale się także sprawdzają na wewnętrznych stronach ścian zewnętrznych. Ich zastosowanie znacząco zmniejsza poziom hałasu docierający do wnętrza pomieszczenia, w którym są one zamontowane.

Jak wyglądają i z czego są zrobione płyty wygłuszające?

Izolacja akustyczna w formie płyty PIR ma postać panela o płaskiej powierzchni składającej się z zespolonej pianki. Jego boki są proste, o kwadratowych krawędziach. Taki kształt płyt zdecydowanie ułatwia ich montaż na ścianach. Płyty wygłuszające są produkowane z surowców pozyskiwanych w procesie recyklingu. Ich wygląd oraz skład może się różnić, ale to absolutnie nie ma wpływu na właściwości tego produktu.

Płyty PIR wygłuszające to znakomity materiał dźwiękochłonny. Ich zastosowanie pozwala pozbyć się nieprzyjemnego pogłosu w pomieszczeniach, a co najważniejsze poprawić ich akustykę i skutecznie pozbyć się uciążliwych hałasów dochodzących z zewnątrz. Mają one porowatą strukturę składającą się z zespolonej pianki poliuretanowej. Taka jej budowa sprawia, że fale dźwiękowe z łatwością docierają do wnętrza płyty i są efektywnie przez nią pochłaniane.

Montaż płyt wygłuszających

Płyty wygłuszające są niezwykle proste w montażu. Z ich zamontowaniem nie ma najmniejszego problemu. Aby je przymocować do ściany, wystarczy się zaopatrzyć w odpowiedni rodzaj kleju przeznaczony do przyklejania paneli akustycznych. Preparat ten należy nałożyć na ścianę za pomocą wałka, a następnie posmarować nim jedną stronę płyty. Kiedy klej lekko przeschnie, przyklejamy płytę na ściany, lekko ją dociskając.

Co ważne, aby płyta wygłuszająca w pełni spełniała swoje zadanie, należy do niej dodatkowo przykleić płytę gipsowo-kartonową. W ten sposób zamontowana na ścianach wewnętrznych izolacja akustyczna będzie skutecznie zabezpieczała wnętrze przed nieprzyjemnymi dźwiękami dobiegającymi z zewnętrz.

Dodaj komentarz

Scroll to top