Na co zwrócić uwagę wybierając blachodachówki?

Wybór pokrycia dachu jest niezbędny na każdej  budowie. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów jest blachodachówka. Dlaczego blachodachówka jest tak popularna i na co warto zwracać uwagę, planując taką powierzchnię dachu?  

Co to jest blachodachówka?

Blachodachówka, jak sama nazwa wskazuje, jest pokryciem dachu stworzonym ze stalowej, cienkiej blachy. Nie jest pozostawiona w stanie surowym, pokrywa się ją cynkiem i powłokami z poliestru, żeby chronić ją przed niekorzystnymi  warunkami atmosferycznymi i zmniejszyć ryzyko korozji. Konstrukcja ze względu na cienką blachę jest bardzo lekka,  a jej instalacja nie wymaga wykorzystania specjalnych wzmocnień dachu. Blachodachówki w Elblągu i w innych miastach coraz częściej jest wybierana jako pokrycie dachowe, ze względu na swoje unikatowe właściwości.

Na co zwracać uwagę, wybierając blachodachówki?

Blachodachówki są produkowane przez różne firmy, w wielu wariantach. Wśród dostępnych modeli znajdują się blachodachówki z posypką, na wymiar i modułowe, które różnią się od siebie nieznacznie wykończeniem. Blachodachówki można kupić w tych samych miejscach, w których zaopatruje się w materiały budowlane w Elblągu i w innych miastach. W trakcie składania zamówienia warto przedyskutować z pracownikiem firmy swoje oczekiwania i poszukiwane cechy pokrycia dachowego, tak żeby dobrać najlepszy model blachodachówki do swojego budynku.

Co jeszcze warto wiedzieć o blachodachówce?

Blachodachówka jest uniwersalnym materiałem, który można instalować na domach jednorodzinnych, budynkach firmowych i przemysłowych, a także na obiektach sakralnych. Dobrze sprawdzą się też przy wszystkich lekkich i mniejszych konstrukcjach jak drewniane domki czy ogrodowe altanki.

Blachodachówki są tak skonstruowane, żeby chronić budynek przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi, uniemożliwiać zsuwanie się pokrywy śnieżnej i wspomagać regulację temperatury wewnątrz budynku. Dach z blachodachówki można dodatkowo ocieplić.

Dodaj komentarz

Scroll to top