Biurko do home office

Jak wybrać biurko do home office?

Powszechnie uważa się, że jeśli całe dnie pracujemy przy biurku, o absolutną podstawą jest odpowiednio dobrane, wysokiej jakości krzesło. Oczywiście, jest to prawda i ciężko się z nią nie zgodzić. Ale zauważ – „przy biurku”. No właśnie. Niestety, często o nim zapominamy, prawdopodobnie myśląc, że nie ma ono żadnego wpływu na komfort pracy. Co oczywiście, nie jest już prawdą. I tak, całą swoją uwagę skupiamy na znalezieniu odpowiednio wyprofilowanego fotela, a mało kto z podobną starannością wybiera równie ważny blat do pracy.

Na szczęście świadomość powoli wzrasta i biurko zaczyna już uzyskiwać podobną rangę, jak stół, łóżko, fotel czy wspomniane już wygodne i wyprofilowane krzesło. Biurko spotkać możemy już praktycznie w każdym mieszkaniu. W końcu spędzamy przy nim bardzo dużo czasu – aktualnie coraz więcej firm zezwala pracownikom na wykonywanie obowiązków w domu. A po pracy, zapewne wykorzystujemy je również w celach rozrywkowych –przeglądamy Internet bądź włączamy ciekawy film. Sam fakt, że spędzamy przy biurku tak dużo czasu pokazuje, że jego wybór jest bardzo istotny. Źle dobrany, może znacząco obniżać nasz komfort,  powodując dotkliwe bóle kręgosłupa czy rąk.Jak wybrać blat do biurka?

Na co więc zwracać uwagę kupując nowy blat do pracy? Zastanawiając się nad zakupem biurka, nie można pominąć takiego elementu, jak jego ergonomia. Dobry mebel pomaga utrzymywać prawidłową postawę ciała, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort pracy. Pamiętaj, że biurko powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika. „Przymierzając” więc biurko, sprawdź czy Twoje ręce swobodnie spoczywają na blacie, czy się nie garbisz oraz czy przedramiona tworzą z tułowiem kąt prosty.  Przyjęło się średnie wymiary, odpowiednie dla ludzi o różnym wzroście. I tak dla osoby o średnim wzroście najlepszy będzie blat znajdujący się na wysokości ok. 70-75 cm, a dla osoby wysokiej — na ok. 80 cm.  Mebel do pracy musi również pozostawiać odpowiednio dużo przestrzeni dla nóg, powinien mieć co najmniej 70 cm głębokości.

Zobacz także:Biurka od producenta Black Red White

Kupując biurko, które służyć ma głównie do pracy, warto sprawdzić czy model, który nas interesuje pozwala wygodnie umieścić w najbliższym otoczeniu komputer i monitor, czy posiada odpowiednie otwory do przeprowadzenia kabli oraz czy ma wysuwaną półkę na klawiaturę. Jeśli z kolei używamy laptopa, powinniśmy zdecydować się na taki model, którego blat z łatwością pomieści komputer oraz dokumenty i różne przybory.

Wybór to kwestia preferencji

Na rynku znaleźć możemy naprawdę szeroki wybór biurek, wykonanych z rozmaitych materiałów oraz w różnych stylach. Oczywiście to, na jaki styl się zdecydujesz zależy już tylko od Twojego gustu oraz pozostałych mebli, znajdujących się w pokoju, w którym pracujesz. Producenci dopasowują się do aktualnych trendów i oferują meble, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne, odbiegające już nieco wyglądem, od tych biurek, które pamiętamy jeszcze ze szkolnych lat. Niemniej wszystkie z nich na swój sposób są funkcjonalne. Na pewno więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model, a wybór zależy od naszych preferencji. Oczywiście, znalezienie idealnego biurka wcale nie jest łatwa. Dla różnych użytkowników odpowiednie mogą okazać się inne zupełnie różne modele. Dlatego najlepiej dobrać dane biurko do charakteru pracy i konkretnej osoby. Jeśli z jednego modelu korzystać będzie więcej niż jedna osoba, proponujemy na zakupy wybrać się razem. Wtedy praca czy nauka przy takim biurku stanie się dla Was prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Scroll to top