fornir kamienny

Fornir kamienny w nowoczesnym wnętrzu

Dzisiaj nowoczesne aranżacje wnętrz to przede wszystkim prostota, minimalizm i dużo otwartych przestrzeni. Ważna jest również harmonia. Wszystkie elementy wystroju powinny ze sobą współgrać. Ro nie oznacza jednak, że trzeba rezygnować z wyjątkowych rozwiązań. Takim na pewno jest fornir kamienny. Jak go wykorzystać w aranżacji nowoczesnego mieszkania?

Nowoczesne wnętrza – czym się wyróżniają?

Prostota, minimalizm, otwarte przestrzenie i funkcjonalność to najważniejsze cechy nowoczesnych wnętrz. W mieszkaniach urządzonych w tym stylu nie spotykamy i niepotrzebnych przedmiotów i dodatków – co jest cechą wielu starszych stylów. W tym pomyśle na aranżacje każdy detal wydaje się być bardzo dokładnie przemyślany.

Ważnym elementem w nowoczesnych aranżacji jest dominacja jasnych odcieni bieli oraz szarości. Tak pomalowane ściany mogą na pozór kojarzyć nam się z chłodem i pedantyczny porządkiem, ale dzięki wykorzystaniu kilku sztuczek aranżacyjnych nowoczesne wnętrza są bardzo przytulne.

Istotną rolę w całym procesie pełni oświetlenie. Jest go bardzo dużo. Dominuje w tym oczywiście naturalne światło, którego im więcej, tym lepiej. Jednak nie tylko ono jest wykorzystywane. W nowoczesnych wnętrzach wykorzystuje się wiele lamp i dodatkowych elementów oświetlenia – jak na przykład lampek LED.

Teraz w twojej głowie może pojawić się pytanie: jak w takim wnętrzu wykorzystać fornir kamienny? Możliwości jest kilka.

Fornir kamienny w nowoczesnym wnętrzu

Fornir kamienny to specyficzny materiał wykończeniowy, który przez specjalistów jest potocznie nazywany kamienną tapetą. I tak też w gruncie rzeczy wygląda. To element materiału, który można przykleić w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Materace daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jest lekki, miękki i wodoodporny. Z powodzeniem może więc być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Ogromna paleta kolorów oraz barw, w której dostępny jest fornir kamienny w sprawie, że można go wykorzystać w niemal każdej aranżacji mieszkania lub domu. Dotyczy to również stylu nowoczesnego.

Jak już wcześniej wspomniałem, styl nowoczesny to przede wszystkim jasne odcienie bieli i szarości. Warto je jednak od czasu do czasu przełamać ciemniejszą barwą. To doskonałe zadanie dla forniru kamiennego. Świetnie nadaje się on do pokrycia pojedynczej ściany w mieszkaniu lub domu na przykład ściany telewizyjnej. Nie tylko uzupełnij ona aranżacje całego salonu, ale również sama w sobie będzie wyglądała bardzo elegancko i nowocześnie.

Dodaj komentarz

Scroll to top