dom

3 powody dla których warto zainwestować w fornir kamienny

W nowoczesnych aranżacyjnych mieszkań oraz domów coraz częściej stawia się na naturalne materiały. Tym sposobem w naszych wnętrzach pojawiają się drewno oraz beton. Nie tylko są to rozwiązania bardzo praktyczne, ale przede wszystkim wyglądają niebanalnie i pozwalają stworzyć oryginalny design. Co ważne, sprawdzają się one zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jednym z ciekawych materiałów wpisujących się w ten trend jest fornir kamienny. Co go wyróżnia i dlaczego warto w niego zainwestować?

Fornir kamienny wchodzi do polskich wnętrz

W ostatnich miesiącach fornir kamienny zdobywa coraz większą popularność wśród polskich projektantów wnętrz. Doceniają go również sami właściciele mieszkań oraz domów, którzy coraz chętniej pytają o niego w sklepach. Eksperci prognozują, że zainteresowanie tym materiałem nie tylko nie spadnie, ale nawet wzrośnie w kolejnych tygodniach.

Co ważne, fornir kamienny daje sporo możliwości aranżacyjnych. Może zostać wykorzystany w zasadzie wszędzie. Jedynym ograniczeniem jest tutaj Twoja wyobraźnia.

Dlaczego fornir kamienny jest tak popularny? 3 powody

Lista zalet forniru kamiennego jest długa. Oto trzy najważniejsze powody, dlaczego warto po niego sięgnąć:

  • Wysoka wytrzymałość – mimo, że fornir jest lekki i cienki to wykazuje wysoką odporność na działanie wilgoci, wysokich i niskich temperatur, a także opadów deszczu. Dobrze radzi sobie również z uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami.
  • Łatwość montażu – fornir kamienny można bez trudu zamontować samemu, nawet bez specjalistycznej wiedzy i odpowiednich narzędzi. Wystarczy dociąć jego fragmenty na pożądane wymiary, a następnie przymocować przy pomocy specjalnego kleju.
  • designerski styl – to powód, od którego powinno zacząć się wymienianie zalet forniru kamiennego. Ten naturalny kamień dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w kilkunastu typach faktur. Dzięki temu dopasujesz go perfekcyjnie do swoich preferencji i stylu, w którym urządzone jest mieszkanie.

To tylko 3 najważniejsze powody, dlaczego warto sięgnąć po fornir kamienny. Na długiej liście zalet tego rozwiązania powinno znaleźć się również miejsce dla atrakcyjnej ceny. Kamienna tapeta jest dużo tańsza niż płytki, a nawet beton architektoniczny, który często wykorzystywany jest do pokrywania ścian w nowocześnie urządzonych mieszkaniach lub domach. Warto więc po niego sięgnąć, jeśli jesteś na etapie poszukiwania idealnych materiałów wykończeniowych. Fornir kamienny na pewno Cię nie rozczaruje.

Dodaj komentarz

Scroll to top