Aranżacja wnętrza przed pojawieniem się dziecka

Już w okresie ciąży należy rozpocząć przygotowania domu na przyjście na świat nowego mieszkańca. Choć ciąża to nie choroba, to jednak wprowadza w życie pewną rewolucję. Trzeba właściwie przygotować dom, aby dziecko mogło się w nim czuć bezpiecznie.

Bez dwóch zdań, narodziny dziecka przewracają dom do góry nogami. Okazuje się, że opieka nad dzieckiem to nieustająca praca fizyczna. Życie upływa przy przewijaku, wanience i karmieniu. Warto przygotować przestrzeń, w której będziemy czuli się komfortowo, a wykonywane obowiązki względem dziecka będą mogły być właściwe. Przede wszystkim, przygotowana przestrzeń musi być ergonomiczna.

Przewijak, na którym będzie się przewijało dziecko powinien znajdować się na wysokości 85 cm. Podczas kąpieli najwygodniej będzie nam się schylać, gdy dno wanienki znajdzie się na wysokości około 75 cm. Są to proste sprawy, jednak wielu rodziców o nich zapomina. Później młoda mama może mieć problemy z kręgosłupem od ciągłego schylania się, jeżeli wybrane akcesoria nie będą znajdowały się na odpowiednich wysokościach.

Przy niemowlaku na pewno zdarzą się jakieś nieprzestane noce. Rzadko zdarza się, aby maluch bez żadnych problemów przesypiał całą noc. Nie warto decydować się na instalowanie mechanicznej niani, jeżeli pokój dziecka znajduje się w sporej odległości od pokoju rodziców. Dla własnej wygodny i lepszego samopoczucia dziecka, lepiej zaplanować umieszczenie łóżeczka i kącika dla dziecka we własnej sypialni.

Na pewno będzie to dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ pozwoli na bezproblemowe przedostanie się do dziecka, gdy się obudzi. Można będzie je szybko uśpić i znów położyć się spać. Bieganie po nocy po całym domu spowoduje jedynie, że się rozbudzimy i będziemy mieli problemy z zaśnięciem.

Przygotowanie domu przed narodzinami dziecka jest więc niezwykle istotne. Jeżeli wszystkie rzeczy zostaną odpowiednio wykonane, można będzie cieszyć się z tego, że w pierwszych dniach życia dziecka nie będzie się miało żadnych problemów z opieką nad nim. Wszystko będzie dopasowane do potrzeb mamy i maluszka.


Więcej o aranżacji wnętrz przeczytasz w Portal Wnętrzarski www.mieszkaniezpomyslem.pl

Dodaj komentarz

Scroll to top