Oświetlenie do salonu

Salon jest miejscem reprezentatywnym w domu. To właśnie tam odpoczywamy, ale przede wszystkim przyjmujemy gości, którzy przybywają do naszego domu. Miejsce to musi zostać więc właściwie oświetlone.

Odpowiednio dobrane oświetlenie doda każdej aranżacji salonu odpowiedniego smaku i charakteru. W takiej przestrzeni będzie się przebywało z prawdziwą przyjemnością. W salonie, szczególnie dużym, powinno się znaleźć kilka źródeł światła. Główną formą oświetlenia mogą być plafony i wiszące lampy sufitowe. Sprawią one, że w salonowym wnętrzu na pewno nie zabraknie światła. Są to formy oświetlenia, które są znacznie bardziej dyskretne niż spektakularny żyrandol. Niezbyt pasuje on do nowoczesnych wnętrz. Dopełnieniem głównego źródła światła może być listwa LED schowana na podwieszonym suficie. Efektem jest poświata, która tworzy dodatkową możliwość kreowania przestrzeni.

Należy pamiętać, że w salonie znajduje się również telewizor. Oglądanie filmów jest dużo bardziej spektakularne, jeżeli odbywa się przy przytłumionym świetle. Warto również o ten aspekt zadbać. Wyciszeniu i stworzeniu odpowiedniej atmosfery sprzyjają lampy stojące i kinkiety. Można dzięki nim zbudować fajny nastrój w salonie. Wyposażone w tekstylne abażury nadają pomieszczeniu przytulności. Jeżeli na ścianach w salonie mamy obrazy, warto podświetlić je oświetleniem punktowym. Można stworzyć wtedy niesamowity klimat w takim wnętrzu. Obrazy zostaną idealnie wyeksponowane, co na pewno spowoduje, że salon uzyska jeszcze lepszy charakter.

Przebywanie w tak znakomicie oświetlonym salonie dla każdego będzie wielką przyjemnością. Można będzie cieszyć się z tego, że w salonie nie brakuje światła oraz że można nim sterować dokładnie tak, jak jest nam w danej chwili potrzebne. Pozwoli to na stworzenie w salonie takiej atmosfery, która będzie dla nas najbardziej dogodna. Na pewno warto na takie właśnie oświetlenie w salonie zdecydować się. Będziemy wtedy zadowoleni z efektów, jakie uda się w takiej sytuacji uzyskać bez dwóch zdań.

13 Comments

 1. e-singiel11 października 2018

  Fajny blog

 2. azzurrosasso11 października 2018

  Fajny blog

 3. rekodzielodomis11 października 2018

  Super!

 4. chicisimo18 października 2018

  Fajny blog

 5. neednet1 listopada 2018

  Fajny blog

 6. azzurrosasso1 listopada 2018

  Fajny blog

 7. korking1 listopada 2018

  Super!

 8. azzurrosasso1 listopada 2018

  Fajny blog

 9. cpsaccounting1 listopada 2018

  Super!

 10. babcinakraina1 listopada 2018

  Super!

 11. allplay21 listopada 2018

  Super artykuł

 12. wcop2 grudnia 2018

  Ciekawy wpis

 13. babcinakraina3 grudnia 2018

  Super!

Dodaj komentarz

Scroll to top