Jak wyczyścić łazienkę?

4 sposoby na idealnie czystą łazienkę

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy najczęściej, więc utrzymanie go w czystości powinno być priorytetem. Jest to jednak często zajęcie bardzo niewdzięczne ze względu na trudności z usunięciem kamienia z armatury, odświeżeniem fug czy doczyszczeniem luster. Skorzystaj z 4 świetnych sposobów, dzięki którym Twoja łazienka będzie lśnić czystością.

Sposoby na czystą łazienkę:

1. Lustro w łazience dobrze jest przecierać codziennie, wtedy dużo łatwiej zachować jego blask. To bardzo proste wystarczy przygotować sobie pół szklanki letniej wody i dodać do niej łyżkę stołową octu lub spirytusu. W takim roztworze zanurz ściereczkę z mikrofibry i delikatnie przetrzyj lustro. Z łatwością pozbędziesz się z niego wszelkich plam i zacieków. Możesz również użyć ręczników papierowych.

2. Toaletę także powinnaś czyścić codziennie. Nie zajmie Ci to więcej niż trzy minuty. Wystarczy przy pomocy szczotki do czyszczenia rozprowadzić antybakteryjny płyn do toalet po całej powierzchni muszli. Jeśli osadził się uporczywy kamień, z którym nie możesz sobie poradzić konwencjonalnymi środkami czyszczącymi, użyj octu. Wystarczy, że lekko podgrzejesz litr octu i wlejesz go do muszli klozetowej wieczorem. Pozostaw go do rana, a następnie spłucz. Kamień ulegnie rozpuszczeniu i zniknie bez śladu, a toaleta będzie lśnić czystością.

3. Fugi to utrapienie nie jednej gospodyni domowej. Ich doczyszczenie zajmuje z reguły pół dnia i wymaga sporego wysiłku. Nie musisz ich jednak szorować, aby były znowu białe. Wystarczy sięgnąć po specjalny flamaster do fug. Jest niedrogi i bardzo wydajny. Wystarczy pociągnąć nim fugi, a wszelkie zabrudzenia i przebarwienia znikną bez śladu.

4. Umywalka, wanna i kabina prysznicowa są narażone na zabrudzenia osadami z mydła i tworzeniem się kamienia z wody. Usuniesz je skutecznie specjalnym preparatem do czyszczenia armatury lub domowymi sposobami. Na osady z mydła najlepszy jest zwykły płyn do naczyń. Usuwa je natychmiast, pozostawiając ceramikę czystą i lśniącą. Kamienia pozbędziesz się przy pomocy szczoteczki lub szmatki zamoczonej w occie albo roztworze sody oczyszczonej (łyżka sody na ¼ szklanki wody). Zabrudzone miejsca spryskaj roztworem octu lub sody i pozostaw na 15-20 minut, a następnie lekko przetrzyj i spłucz wodą. Po kamieniu nie będzie śladu.

Sprzątanie łazienki wcale nie musi być utrapieniem. Skorzystaj z tych sprawdzonych sposobów i poświęć na utrzymanie czystości codziennie kilka minut, a ominie Cię cotygodniowe zajmujące kilka godzin doczyszczanie armatury.

Szukasz pomysłów na ciekawą armaturę łazienkową? Zobacz: jaquar.pl

1 Comment

  1. tl20 grudnia 2018

    sprzątanie łazienki w każdej sytuacji z kwaskiem cytrynowym i efekt
    murowany

Dodaj komentarz

Scroll to top