Loftowe meble do salonu – jakie wybrać?

Urzekające, industrialne, stylizowane na dawne lata i nieco mroczne. Takie własnie są wnętrza loftowe. Jak urządzić je w designerski sposób? Sprawdź!

czarny fotel ze skóry inspirowany słynnym projektem Barcelona
Czarny fotel ze skóry inspirowany słynnym projektem Barcelona

Myśląc o loftowym wnętrzu – o jakim meblu pomyślisz jako pierwszym? Czy jest to czarny fotel ze skóry inspirowany słynnym projektem Barcelona, a może duży skórzany narożnik? Oba skojarzenia są w pełni poprawne! Chcesz posiadać wnętrze z klimatem i designerskim stylem? Sprawdź nasz miniporanik.

Loftowe meble do salonu

Loftowy w XXI wieku ponownie staje się modny. Styl ten można określać na kilka sposobów. Dla jednych są to inspiracje starymi fabrykami i maszynami, kolonialnymi i ciężkimi meblami z drewna, minimalizmem skandynawskim, a dla niektórych zimne wnętrza wypełnione metalem i szkłem.

Meble wypoczynkowe do loftu to wybór dla osób, które nie boją się łączyć nietuzinkowe połączenia materiałów i chcą podkreślić wyjątkowy charakter swojego mieszkania lub domu. Jeśli wybierasz meble loftowe do salonu, kieruj się najważniejszymi wytycznymi:

  • meble muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów,
  • stół, stolik kawowy, sofa, fotel czy narożnik – muszą być stabilne.

Meble loftowe pozwalają także podkreślić już istniejący styl wnętrza. Surowe ściany z betonu lub cegły, skórzany narożnik oraz metalowe lampy to designerskie rozwiązanie dla miłośników niebanalnych wystrojów wnętrz.

Loftowa wygoda

Czy wnętrze może być jednocześnie funkcjonalne i designerskie? Zdecydowanie tak!

Salon na przykład pełni kilka ważnych funkcji:

  • jest wnętrzem reprezentatywnym podczas przyjmowania gości,
  • pełni funkcję wypoczynkową i relaksacyjną,
  • jest miejscem do świętowania uroczystości,
  • w razie szczególnych potrzeb pełni również funkcję rekreacyjną dla dzieci.

Niezależnie jednak od tego jaką funkcję pełni Twój salon, warto zadbać aby był wygodny i przyjaźnie urządzony. Pomocny w jego urządzaniu będzie skórzany narożnik w stylu loftowym, inspirowany kolekcją Florence Knoll z 1954 roku. Klasyka połączona z nowoczesnym wykonaniem dodaje wnętrzu przytulności oraz industrialnego charakteru.

Loftowy kącik kawowy

Loftowe wnętrze to mieszanka różnych typów materiałów oraz faktur.

W przypadku kącików kawowych w salonie, takimi połączeniami są najczęściej:

  • drewno + szkło,
  • metal + szkło,
  • metal + drewno,
  • metal + marmur.

Stoliki kawowe w stylu loftowym i industrialnym dodają wnętrzu przytulności, zwłaszcza w połączeniu z wygodnymi fotelami (np. słynny model Barcelona lub Egg). Designerskie wykonanie stolików to połączenie piękna i użyteczności. Jednocześnie stają się ozdobą wnętrza. Stabilna konstrukcja zapewni bezpieczeństwo wszystkim rzeczom na blacie.

Dodaj komentarz

Scroll to top