Pomysły na urządzenie wygodnej i eleganckiej sypialni

Wygodna i elegancka sypialnia – proste sposoby na aranżację

Wyposażenie sypialni powinno stać na straży naszego spokojnego snu. A wcześniej pomóc nam w niego zapaść. Ważne są tu wszystkie elementy: wygodne, duże łóżko, materac o odpowiedniej sprężystości i tkaniny z jakich wykonana jest tapicerka. Istotna jest również kolorystyka pomieszczenia, sposób ustawienia łóżka względem okna, oświetlenie i dekoracje. Powinny odpowiadać naszemu gustowi, upodobaniom i nawykom. 

Jak urządzić wygodną i elegancką sypialnię?

Podczas aranżowania sypialni, należy zwrócić uwagę na różne aspekty wykorzystania przestrzeni, aby stworzyć funkcjonalne wnętrze dopasowane do naszych upodobań. Bardzo ważny jest dobór łóżka we właściwych wymiarach – istotna jest szerokość, która pozwoli na pełne odprężenie. Łóżko idealne do wypoczynku musi mieć również odpowiednią długość, ponieważ przestronne miejsce do spania to gwarancja spokojnego odpoczynku.

Ważnym krokiem przy urządzaniu sypialni jest wybór materaca, który odpowiada za zdrowy sen. Wszelkie niedoskonałości w wykonaniu mogą skutkować zaburzonym relaksem. Jakość snu zależy od stopnia twardości materaca, który należy dobrać wedle preferencji użytkownika. Idealny materac jest sprężysty i dostosowuje się do ciała osoby śpiącej, co może zapobiec problemom zdrowotnym, m.in. z kręgosłupem.

Ustawienie łóżka w pokoju jest fundamentalną kwestią.

Należy zwrócić uwagę na odpowiedni przepływ powietrza i oświetlenie. Światło dzienne nie powinno padać bezpośrednio na łóżko, ponieważ może to zaburzać poranny sen. Boczne lampki o delikatnym świetle sprawdzą się w każdej sypialni. Warto także zapewnić dostęp do mebla z każdej strony, jednak w taki sposób, aby bez problemu poruszać się we wnętrzu.

Dużym atutem jest wybór mebla z funkcją przechowywania pościeli, dzięki czemu można oszczędzić cenne miejsce. Łóżka, w których można chować pościel są niezwykle praktyczne, a dzięki starannemu projektowi nie traci się komfortu użytkowania. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych wnętrz, ale każdej sypialni pozwoli zachować schludny charakter. Niezbędne są także stoliki lub szafki nocne, które są zarówno schowkiem, jak i miejscem na kubek porannej kawy, książkę lub czasopismo.

Sypialnia nie poddaje się masowym trendom. Przeciwnie, potrzebuje indywidualnego podejścia. Marka Gervasoni proponuje do niej nową kolekcję łóżek. Chociaż modele mają zróżnicowane wzornictwo, to ich wspólną cechą jest „miękkość”.

Nie brakuje tu tapicerowanych wezgłowi i ram. Ich urozmaicone formy zaprojektowała Paola Navone, dyrektor artystyczna włoskiej marki. Natomiast tajemnica dobrego snu tkwi w rzeczach często niewidocznych dla oczu, ale odczuwanych całym ciałem.

Gervasoni do swoich łóżek stosuje kieszeniowe materace zawierające piankę memory, które zapewniają ergonomiczne podparcie i duży komfort snu. Kolekcja marki Gervasoni dostępna jest w showroomie MOOD. www.mood-design.pl

Dodaj komentarz

Scroll to top