Papa fundamentowa – poznaj jej właściwości

Izolacja budynku kojarzy nam się głównie z warstwami, które układa się na ścianach oraz na dachu w celu poprawienia efektywności cieplnej budynku. Zapomina się jednak często o znaczeniu hydroizolacji, która chroni budynek przed wilgocią, a także o tym, że zaizolować należy również fundamenty. Jeden z materiałów, który do tego służy to tak zwana papa fundamentowa. Jakie są jej właściwości i w jakim miejscu ją kupić?

W jakim miejscu można kupić papę fundamentową?

Materiał jakim jest papa fundamentowa należy do dość popularnych surowców, które stosuje się do hydroizolacji budynków, przez co jego zakup nie jest wielkim wyzwaniem. Papę fundamentową powinniśmy szukać w kilku miejscach. Jedno z nich to popularne markety budowlane, które posiadają dość bogatą ofertę tego typu materiałów.

Dobrej jakości papę fundamentową, która będzie papą termozgrzewalną może nam zaoferować na przykład producent materiałów hydroizolacyjnych. Decydując się na skorzystanie z jego usług mamy gwarancję jakości kupowanych przez nas produktów, a także możemy liczyć na pomoc z ich odpowiednim zastosowaniem.

Właściwości papy fundamentowej i jej zastosowanie

Przede wszystkim warto dowiedzieć się czemu stosuje się papę fundamentową. Jej głównym zadaniem jest hydroizolacja konstrukcji budynku od fundamentów. Jeśli wilgoć z nich i z ziemi przedostałaby się do konstrukcji budynku istniałoby bowiem ryzyko, że ta zostałaby prędzej czy później uszkodzona. Z tego powodu papa fundamentowa jest tak istotna.

Przede wszystkim jak można się domyślić jest ona bardzo szczelna i dobrze zatrzymuje wilgoć, czyli świetnie sprawdza się w swoim głównym zadaniu. Ponadto jeśli postawimy na papę termozgrzewalną możemy liczyć na takie właściwości jak ognioodporność. Jej wybór ma też inne zalety, gdyż pozwala na znacznie prostszy montaż, do którego nie będzie potrzebny lepik. Ten materiał po rozgrzaniu jest bowiem naprawdę brudzący i istniałoby ryzyko nawet ubrudzenia elewacji budynku, którą trudno jest potem domyć z racji na jego charakterystykę.

Dodaj komentarz

Scroll to top