poduszka ortopedyczna

Czy warto posiadać poduszkę ortopedyczną?

Coraz więcej osób przykłada uwagę do tak zwanej higieny snu. To właśnie dzięki niej możemy zastosować rozwiązania, dzięki którym zdecydowanie lepiej się wyśpimy, będziemy bardziej wypoczęci rano. Odpowiedniej jakości materac w połączeniu z dobrą, wyprofilowaną poduszką ortopedyczną sprawią, że nasze ciało będziemy zregenerowane, nie będziemy odczuwać napięcia mięśniowego w okolicach pleców i szyi.


Zdrowy sen jest niezwykle istotny i tak na dobrą sprawę, bez niego po prostu nie możemy normalnie funkcjonować. Jeżeli nie zadbamy o to, aby w odpowiedni sposób się wysypiać, będziemy mieli problemy nie tylko z koncentracją i umiejętnym podejmowaniem decyzji, ale również poważne problemy zdrowotne. Mogą pojawić się kłopoty z sercem, nadciśnieniem, kontrolą wagi, metabolizmem, o rozdrażnieniu i rozchwianiu emocjonalnym nie wspominając.

Warto zadbać o warunki, w których śpimy. Aranżacja sypialni powinna być przemyślana, pomieszczenie posiadać różnorodne oświetlenie. Do tego nie można zapominać o dobrym łóżku, materacu. Kluczowe są poduszki ortopedyczne, które w dużej mierze odpowiadają za podparcie głowy w trakcie snu.

Zobacz także: https://dbajozdrowie24.pl/gdzie-kupic-dobrej-jakosci-materac-przeciwodlezynowy/

Dlaczego poduszka ortopedyczna jest ważna?

Gdy śpimy, nasze ciało jest bardzo rozluźnione i nie panujemy nad nim. Istotne jest więc to, aby przybrać odpowiednią, wygodną i komfortową pozę. Niestety w większości przypadków tak się nie dzieje, dlatego warto posiadać dobry (odpowiednio twardy) materac, jak również poduszkę ortopedyczną. Poduszka:

– zapewni swobodne podparcie głowy w trakcie snu,
– nie będzie powodować zapadania się głowy w materiał,
– sprawi, że głowa i kręgosłup będą w jednej linii,
– zmniejszy napięcie mięśniowe,
– pozwoli na uniknięcie bólu pleców, szyi, głowy.

Nowoczesne poduszki ortopedyczne możemy kupić w sklepie medycznym https://www.ortmed.pl/.

Jaka powinna być poduszka ortopedyczna?

Najlepiej wybrać taką poduszkę, która będzie od razu dla nas wygodna i sprawi, że poczujemy się komfortowo. Poduszka może przybierać regularny kształt, jak również posiadać odpowiednie wyprofilowanie, dzięki któremu bez przeszkód wygodnie ułożymy głowę. Dostępne są także poduszki posiadające funkcję pamięci kształtu.

Dość istotnym elementem jest wypełnienie, które powinno być hipoalergiczne i bezpieczne dla osób mających problemy z układem oddechowym. Nie bez znaczenia jest wygląd poduszki, gdyż często dbamy o to, żeby aranżacja łóżka była również bardzo estetyczna. Poduszkę powinniśmy swobodnie prać.

Scroll to top