Aranżacja łazienki „naturalnym” kamieniem

Aranżacja łazienki w kamieniu naturalnym – gustownie i minimalistycznie

Gładkie o lekkim połysku oraz matowe o nieco surowej fakturze. Design płytek marki Villeroy & Boch z kolekcji Houston nawiązuje do trwałości i minimalizmu kamieni. Pośród ich odcieni, zupełnie jak w naturze, spotkać można biel, beże oraz gamę szarości. Dzięki nim łazienka staje się gustownym miejscem relaksu oraz oazą spokoju.

Różnorodność kolorystyczna kolekcji Houston sprawia, że podłogowe i ścienne płytki pasują zarówno do przestrzeni mieszkalnych, jak i użytkowych. Wszędzie tam, gdzie liczą się styl, wygoda oraz zadowolenie domowników, użytkowników i… projektantów! Nie bez powodu rozwiązania marki Villeroy & Boch należą do ulubionych i najbardziej cenionych materiałów wykończeniowych we współczesnym budownictwie. Pomagają bowiem uniknąć pomyłek oraz stworzyć wyjątkową przestrzeń.

Naturalnie i nowocześnie

Kolekcja płytek ceramicznych Houston marki Villeroy & Boch z powodzeniem pogodzi upodobania zwolenników nowoczesnego minimalizmu oraz zwolenniczek designu bliskiego naturze. Projekty bazujące na wykorzystaniu płytek naśladujących materiały takie jak beton czy kamień, przez długie lata cieszą aktualnością oraz szlachetnością konceptu i wykończeń. Przestrzeń, jaką kaształtują jest cicha, bezpieczna i bezpretencjonalna. Nic dodać, nic ująć.

Stonowane, nienarzucające się barwy kolekcji Houston sprzyjają wyciszeniu i doskonale prezentują się jako monochromatyczne płaszczyzny ścian oraz podłóg. Płytki w odcieniach kamienia, bieli oraz beżu to klasyka, która nieprędko wyjdzie z mody. Podobnie jak gres, który rysunkiem i fakturą przypomina naturalny kamień.

Minimalistyczna łazienka z kamieniem naturalnym

Przy niewielkich łazienkach oraz toaletach warto zastosować rozwiązania optycznie powiększające przestrzeń. Poziomo położona glazura sprawia, że pomieszczenia wydają się szersze, zestawienie dwóch odcieni daje natomiast efekt głębi, co widać na przykładzie linii Houston. Wizualny efekt dodatkowej przestrzeni uzyskać można kładąc jaśniejsze płytki na ścianach i ton ciemniejsze na podłodze.

Istotna jest też kwestia wielkości płytek. Duże kafle to optycznie większa przestrzeń oraz wygoda w montażu i późniejszej konserwacji. Mniejsza ilość fug oraz punktów stycznych sprawia, że powierzchnie są bardziej gładkie oraz harmonijne.

Dyskretne tło

„Kamień” na ścianach stanowi doskonałe tło dla śmielszych pomysłów aranżacyjnych. Superoryginalna umywalka albo designerskie meble zginą w otoczeniu kolorystycznych fajerwerków. Nie posłużą im też wzory ani mocna tekstura płytek. Co innego szlachetna w swej prostocie glazura z kolekcji Houston marki Villeroy & Boch. Jej monochromatyczny charakter sprawia, że jest doskonałym tłem dla ciekawej porcelany łazienkowej, kolorowych ręczników czy egzotycznych dekoracji. A cały projekt nie traci ani na elegancji ani na prostocie.

Nieprzytłaczająca, minimalistyczna przestrzeń okazuje się również dużym atutem przy ewentualnych planach sprzedażowych mieszkania. Długo wygląda jak nowa i nie wychodzi z mody. Tym bardziej, że marka Villeroy & Boch od tego roku udziela 10-letniej gwarancji na wszystkie kolekcje płytek ceramicznych. W przypadku projektów inwestycyjnych okres gwarancyjny wynosi 5 lat.

Dodaj komentarz

Scroll to top