Wymiana kabiny bez remontu łazienki

Wymiana kabiny w łazience – Jak to zrobić bez generalnego remontu?

Łazienka to pomieszczenie, które podczas remontu generuje sporo czasu i wydatków. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą zmienić wnętrze bez przeprowadzania ogromnych prac. Wystarczy wymienić starą kabinę prysznicową na nową. Nowoczesny design sprawi, że przestrzeń otrzyma zupełnie odmienny charakter.

Wymiana kabiny prysznicowej bez remontu

Rearanżacja wnętrza utożsamiana jest zwykle ze zmianą wyglądu pomieszczenia. Nie możemy zapomnieć jednak o ważnym aspekcie, jakim jest jego funkcjonalność. Ma ona ogromny wpływ na komfort korzystania z łazienki. Jak odmienić wnętrze szybko i bez większego wysiłku? Rozwiązaniem może być zakup nowego modelu kabiny prysznicowej. Taka drobna, a zarazem duża zmiana z pewnością podniesie walory estetyczne, jak i użytkowe pomieszczenia.

Jeśli z remontem łazienki chcemy uporać się szybko i bez większego uszczerbku dla portfela, zdecydujmy się na kabinę z brodzikiem, który zgodnie z naszymi preferencjami, może być głęboki lub płaski. Mamy tu również szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór kształtu brodzika. Jest on oczywiście  zdeterminowany wielkością i funkcjonalnością łazienki, jednak z szerokiej oferty dostępnych na rynku produktów, możemy zdecydować się – w zależności od naszych upodobań i możliwości aranżacyjnych pomieszczenia – na brodzik prostokątny, kwadratowy, pięciokątny, półokrągły w tym także asymetryczny. Z pewnością bez trudu znajdziemy model, który spełni nasze oczekiwania.

– Nie chcąc generować dodatkowych sporych kosztów remontu, będziemy musieli raczej zrezygnować z pomysłu postawienia kabiny bezpośrednio na podłodze. To niezwykle efektowne rozwiązanie, ale musimy liczyć się tu z dużym remontem i sporymi nakładami finansowymi. Jeśli nie jesteśmy na to gotowi, lepiej postawić na tradycyjny brodzik. Po wyborze odpowiedniego modelu, kształtu i materiału brodzika, nasza łazienka będzie prezentować się niezwykle elegancko i zyska nowy wygląd bez potrzeby angażowania sporych pieniędzy i prowadzenia zaawansowanych prac budowlanych, jakie mają miejsce w przypadku kabin stawianych bezpośrednio na posadzce – wyjaśnia Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

W sytuacji, gdy jesteście już szczęśliwymi posiadaczami brodzika podpłytkowego i chcecie nacieszyć oko nową aranżacją łazienki bez dużego remontu – żaden problem! By nadać łazience nowego wyrazu, warto zdecydować się na powiew świeżości i wybrać nową kabinę, która zaspokoi gusta jej użytkowników. Trzeba jednak pamiętać by dopasować ją kształtem i rozmiarem do istniejącego brodzika podpłytkowego. Jeśli chcemy być na czasie z najnowszymi trendami, zamówmy najmodniejszy obecnie produkt, czyli model z czarnymi elementami np. szprosami lub eleganckimi profilami. Innym pomysłem na uzyskanie unikalnej dekoracji łazienki, jest ozdobienie szyby ciekawym grawerem.

– Usługa laserowego grawerowania pozwala nanieść na szkło kabiny dowolny motyw. Klient może wybrać wzór z dostępnej bazy lub przesłać własny projekt. Co ważne – technologia grawerowania jest bardzo trwała i bezpieczna. Grawer zawsze znajduje się po zewnętrznej stronie szyby, więc szkło nie traci swoich właściwości i jest łatwe w utrzymaniu czystości – przekonuje Hanna Błaszak.

Wymianę kabiny zawsze warto zlecić fachowcom, niezależnie od tego czy będzie to model z brodzikiem czy z brodzikiem podpłytkowym. Dzięki temu zyskamy pewność, że unikniemy błędów skutkujących np. przeciekaniem wody. Poza tym usunięcie usterek wynikających z braku naszego doświadczenia może stanowić dodatkowy i to niemały koszt.

– Podczas zakupów warto zapytać o usługę montażu. W Radaway profesjonalnie szkolimy montażystów i poświadczamy ich umiejętności. Z pomocy Certyfikowanych Instalatorów mogą skorzystać klienci wszystkich salonów, z którymi współpracujemy. Oprócz fachowego serwisu, klienci otrzymują wtedy przedłużoną gwarancję. W programie promocyjnym 3+2 standardowa gwarancja na produkty Radaway wydłuża się o kolejne 2 lata, dając łącznie 5-letnie zabezpieczenie  – mówi Hanna Błaszak.

Dodaj komentarz

Scroll to top