Trendy we wnętrzach 2023 – sprawdź, jakie kolory i dekory będą na topie

Modne wnętrza 2023 to przede wszystkim stawianie na ekologiczne podejście do tematu aranżacji wnętrz. Styl eko charakteryzuje się ogromnym poszanowaniem do środowiska naturalnego i wielkim ukłonem w kierunku zrównoważonego rozwoju. Pamiętajmy także o tym, że rok 2023 to także stawianie na nieszablonowe kolory w roli głównej, jak również nieoczywiste połączenia. Sprawdźmy więc, jak zaaranżować wnętrza, aby były komfortowe, modne i stylowe.

Modne wnętrza 2023 – postaw na moc kolorów

Wśród kolorów, które wysuwają się na pierwszy plan w 2023 roku bardzo ważne miejsce zajmują barwy ziemi – wzorem poprzednich miesięcy. Możemy z powodzeniem wprowadzać więc do wnętrz zarówno butelkową zieleń, jak i różne odcienie szarości, biel wraz z brązami w pakiecie. Nie oznacza to, że nie będziemy mieli do czynienia z nowościami. Po wielu miesiącach nieobecności w wielkim stylu wracają do łask energetyczne barwy, pełne głębi, dające energię do działania. Wśród nich dobrze jest stawiać przede wszystkim na niebieskie tony w połączeniu z pomarańczowymi. Do tego różnej maści żółcie w połączeniu z zielenią oraz czerwienią i mamy już tym sposobem gotowy przepis na ogromny sukces aranżacyjny.

Wnętrzarskie trendy 2023 – natura w roli głównej

Natura w roli głównej to kontynuacja trendów z poprzednich lat. Styl skierowany na poszanowanie środowiska, jak również zrównoważony rozwój oraz recykling, to kierunek, jaki obrali sobie zarówno projektanci wnętrz, jak i producenci mebli oraz dodatków. Istotną rolę odgrywa więc tu drewno w pakiecie z kamieniem naturalnym oraz rattanem czy też wikliną. Wnętrza pełne naturalnych materiałów są bardzo praktyczne, ale także przytulne. Z powodzeniem możemy więc postawić np. na marmurowy blat w kuchni czy też łazience, jak również lamele wykonane z drewna, które ozdobią ścianę czy też sprawią, że z ich pomocą pojawi się ścianka ażurowa.

Jakie meble są modne w 2023 roku?

Wśród modnych mebli 2023 ważne miejsce zajmują te, które posiadają obłe kształty. Mowa zarówno o takich jak na przykład stoliki kawowe, jak i komplety wypoczynkowe. Kolorystyka tychże jest bardzo różnorodna – można śmiało powiedzieć, że coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy klasyki gatunku, jak również ci, którzy stawiają na nonszalancję i dość nieoczywiste połączenia. W końcu eklektyzm to coś, to rozpala wyobraźnię projektantów już od dawna. W nadchodzących miesiącach będzie więc bardzo zauważalny.

Dodaj komentarz

Scroll to top