najmodniejsze dodatki do domu

Top 5 najmodniejszych dodatków do domu, które są uniwersalne i ponadczasowe. A Ty masz je u siebie?

Są rzeczy chwilowo modne, ale i ponadczasowe. Naszym zdaniem w każdej dziedzinie należy stawiać na klasykę. Zatem dotyczy to także dodatków wpisujących się w ponadczasową aranżację wnętrz. W dzisiejszym poradniku przedstawimy top 5 najmodniejszych dodatków do domu, które są uniwersalne i ponadczasowe. A Ty masz je u siebie?

Top 1: świecznik pięcioramienny

Można lubić rzeczy glamour, bądź też nie, ale jednego nie można im odmówić, czyli tego, że zawsze są w modzie. Nie inaczej jest z pięcioramiennym świecznikiem, który rzeczywiście można uznać za ponadczasowy. Do tego wystarczy tylko dobrać długie świeczki i już macie dekorację stołu bądź też parapetu. Co także ma znaczenie to fakt, że pasują one nawet do wnętrz w minimalistycznym stylu, wszak dodają im nutę stylu inspirowanego ludwikowskim. Z kolei z estetyką glamour podobnie jak retro taki świecznik stworzy monochromatyczną aranżacje. Ale dobrze będzie się prezentował w aranżacji futurystycznej, gdzie będzie stanowił kontrast do mebli i dodatków, a aktualnie połączenie ze sobą rzeczy pozornie niepasujących jest także modne.

Top 2: ramki

W żadnym wnętrzu nie może zabraknąć nie tylko ramki, ale i modnej multiramki. Otóż możecie do nich włożyć nie tylko rodzinne zdjęcia, ale i rysunki dzieci czy Wasze prace. Możliwości jest sporo, wszak ograniczeniem pozostaje Wasza wyobraźnia, wszak do niej możecie też włożyć własnoręcznie zrobioną dekorację 3D. Trzeba przyznać, że zarówno ramki, jak i multi ramki są na czasie. Możecie postawić na te papierowe, wykonane z drewna, ale też z plastiku. Tutaj mamy dla Was jedną radę, a dokładnie pamiętajcie, że kolor ramki świetnie się prezentuje jeżeli stanowi kontrast dla ściany.

Top 3: poduszki z ozdobnymi poszewkami

Czas najwyższy przejść do poduszek, bo i ich nie możecie nie posiadać. Sprzyjają one nie tylko odpoczynkowi, ale także dobrze się prezentują zarówno na łóżku, kanapie czy też fotelu. Ale nie mamy tutaj na myśli pierwszych lepszych poduszek, lecz takie, które posiadają ozdobne poszewki. Możecie postawić nie tylko na klasyczny rozmiar, ale wybrać też modele w kształcie prostokąta. Ich estetyka ma także znaczenie. Zatem polecamy Wam nie tylko jednokolorowe modele, ale także poszewki fluffy, które są miękkie i „włochate” zarazem. Ale dobrym wyborem będą także te utrzymane w stylu skandynawskim, a więc z motywami zwierząt, geometryzmem czy nawet z motywami inspirowanymi kulturą nordycką. Skoro już poduszki mamy, to czas też pomyśleć o kocu, którym nie tylko można się okryć w chłodne dni, ale będzie też pełnić funkcję narzuty na łóżko, a więc takie 2w1 się świetnie sprawdzi.

Top 4: drewniane dodatki

Chyba nie ma nic bardziej ponadczasowego niż dodatki wykonane z drewna. Warto dowiedzieć się więcej o ich zaletach. Nie tylko są piękne, ale za sprawą słoi i sęków zapewniają unikalny charakter rysunku drewna. Ale to nadal nie koniec, bo można je umieścić nie tylko w salonie, ale i pokoju dziecka, wszak drewno pozwala łatwiej zasnąć. Co ważne, takie dekoracje sprawdzą się nawet w pokoju astmatyków czy alergików. A więc drewniane dodatki to kolejne absolutne must have w każdym domu. Ale co wybrać? Wszak wybór jest tak ogromny. Naszym zdaniem warto postawić na drewniane litery, mogą to być Wasze inicjały. Można także postawić na drewniane figurki. A jeżeli macie umiejętności, to sami możecie je wykonać.

Top 5: coś porcelanowego

Skoro o drewnie była już mowa, to czas najwyższy wspomnieć o porcelanie. Ona jest także modna, ponadczasowa, a przy tym wprowadza do wnętrza klimat ekskluzywności. Zatem i jej nie może zabraknąć. Ale nie oznacza to wcale, że musicie kupować komplety porcelanowe, które są drogie. Wystarczą tylko figurki z tego pięknego tworzywa, które można umieścić za szyba w witrynie, ale i na komodzie. Jeżeli możecie kupić porcelanowe talerze, to warto umieścić je w otwartych półkach, dzięki temu będą jeszcze bardziej widoczne.

Oto nasza lista 5 dodatków, które powinny znaleźć się w każdym domu. Dzięki nim pomieszczenia zyskują charakter, ale i zawsze wpisują się w ponadczasową estetykę. Jeżeli więc, któregoś elementu wam brakuje, to czas najwyższy nadrobić zaległości już teraz.

Dodaj komentarz

Scroll to top