Papa termozgrzewalna to nowoczesny materiał izolacyjny stosowany zarówno na dachach, jak i w piwnicach. Jest doskonale szczelna i świetnie zatrzymuje wilgoć, dlatego wykorzystuje się ją na szeroką skalę w nowoczesnym budownictwie. Czym się charakteryzuje oraz gdzie konkretnie znajduje zastosowanie? Podpowiadamy.
Czym jest papa termozgrzewalna?
Papa termozgrzewalna w Ostrowie Wielkopolskim to nowoczesny produkt izolacyjny charakteryzujący się wysoką wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także dobrą elastycznością. Jej podstawowym zadaniem jest chronić wnętrze budynku przed przenikaniem do środka wody. Kompleksowo chroni więc przed szkodliwym działaniem wilgoci.
W porównaniu do materiałów izolacyjnych stosowanych wiele lat temu, papa termozgrzewalna jest niezwykle trwała. Swoją wytrzymałość zawdzięcza osnowie wykonanej najczęściej z włókna szklanego. Ten materiał powoduje, że jest ona wytrzymała oraz odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
Jej montaż nie powinien sprawić problemu nawet osobie mniej doświadczonej. Tworzywo w niej zastosowane jest odporne na pęknięcia, a przy tym papa zachowuje swoją niezwykłą elastyczność.
Gdzie stosowana jest papa termozgrzewalna?
Papa termozgrzewalna stosowana jest głównie w nowoczesnym budownictwie. Używa się jej do wykonywania pokryć dachowych, służy także do izolowania fundamentów budynku oraz innych elementów podziemnych przed działalnością wilgoci. W niektórych przypadkach stosuje się ją także do tworzenia tak zwanych membran hydroizolacyjnych w budynkach o specjalnym przeznaczeniu.
Papa termozgrzewalną dzieli się ze względu na sposób jej zastosowania. Na rynku znajdziemy te przeznaczone do podkładów oraz do wierzchniego krycia. Ten pierwszy typ papy kładzie się bezpośrednio pod pokrycie dachu. Natomiast modele nawierzchniowe służą bezpośrednio do wierzchniego krycia. Z tego też powodu są zaprojektowane w taki sposób, aby efektywnie chronić przed promieniowaniem UV oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi.