salon

Narożniki do salonu – jak wybrać najlepsze?

W ostatnich latach polskie salony są podbijane przez nowoczesne narożniki. Są one znacznie bardziej pojemnymi kanapami, które mają kształt dwóch połączonych prostopadle ze sobą kanap, dzięki czemu świetnie sprawdzą sie w rogu pokoju i umożliwią w ten sposób stworzenie na przykład dodatkowego miejsca do spania dla gości.

Skąd wzięła się popularność narożników do salonu.

Prawda jest taka, że narożniki w Warszawie nie pojawiły się niedawno i były produkowane przez producentów mebli od wielu lat. W ostatnich latach można jednak zaobserwować znaczący wzrost ich popularności. Są one umieszczane zarówno w rogach pomieszczenia jakim jest salon, jak i w centralnej jego części w ten sposób tworząc ciekawy wystrój wnętrza.

Narożnik ma wiele zalet, którym zawdzięcza swą popularność. Przede wszystkim pozwala na szybkie stworzenie wygodnego miejsca do spania i w tej kwestii przewyższa nawet dość popularne w wielu salonach wersalki. Oczywiście materace w Warszawie potrafią zapewnić znacznie wygodniejsze miejsce do snu, lecz narożnik to również dobra opcja szczególnie w formie łóżka dla gości.

Na co zwracać uwagę przy wyborze narożnika?

Najważniejsza kwestia to to czego oczekujemy od narożnika. Istotne jest na przykład to czy chcemy by narożnik miał funkcję rozkładania tym samym umożliwiając jego rozłożenie gdy przyjadą goście lub gdy jesteśmy zmuszeni spać w salonie, gdyż po prostu nie mamy typowej sypialni. Ważne są także jego rozmiary. Jak wiadomo narożnik zajmuje sporo miejsca i warto zwrócić na to uwagę, by nie był on za duży po umieszczeniu w salonie, gdyż ciasny salon może być problematyczny.

Jak dobrze wybrać narożnik?

Podstawa to jego odpowiednia wielkość. Warto wziąć pod uwagę ile typowo osób przesiaduje u nas w salonie i dodać do tego maksymalnie dwóch, trzech gości tak by w razie zaproszenia kogoś te osoby miały gdzie wygodnie usiąść. Oprócz tego gdy wybieramy narożnik z funkcją spania istotna jest powierzchnia do tego przeznaczona. Możliwość zmieszczenia dwóch osób jest kluczowa, gdyż gdy będzie chciała u nas przenocować para to bez tego będzie trzeba kombinować.

Dodaj komentarz

Scroll to top