Krzesło do salonu – jak wybrać te właściwe?

Salon to miejsce nieodłącznie kojarzone z relaksem, wypoczynkiem i wspólnym biesiadowaniem. Dlatego pomieszczenie to wymaga specjalnej oprawy. Jej częścią powinny być nowoczesne krzesła do salonu. Czym różnią się one od klasycznych rozwiązań i jakie cechy powinno mieć salonowe „krzesło idealne”?

Nowoczesne krzesło do salonu – dlaczego warto?

Nowoczesne krzesła do salonu znacznie różnią się od swych klasycznych odpowiedników:

  1. Posiadają często bardzo smukłe nogi, które dodatkowo rozchodzą się na zewnątrz pod niewielkim kątem. Efekt ten nadaje meblom odrobinę ekstrawagancji, która jest zresztą bardzo pożądana w nowoczesnych salonach.
  2. Minimalizm to kolejna cecha nowoczesnych krzeseł salonowych. Ich bryła jest uporządkowana, nie posiada niepotrzebnych zdobień, a także doskonale komponuje się ze stylem minimalistycznym i postindustrialnym.
  3. Krzesła nowoczesne są proste i bardzo często wykończone wygodną i miękką tapicerką. Do ich produkcji używa się najczęściej malowanej proszkowo stali, którą w miejscu oparcia pokrywa się pianką tapicerską i welurowym obszyciem.

Jaki kolor krzeseł nowoczesnych będzie odpowiedni do salonu?

Nowoczesne krzesła do salonu są bardzo różnorodne pod kątem kolorystycznym. Osoby preferujące styl skandynawski mogą wybrać meble w naturalnej szarości, bieli lub ciemnych odcieniach brązu. Zwłaszcza te ostatnie wyróżnią się na tle szarych, jasnych ścian. Alternatywą dla klasycznej szarości są meble w bardziej awangardowych kolorach. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza:

  • zieleń (a przede wszystkim jej butelkowy odcień),
  • barwa musztardowa, gdyż przyciąga wzrok,
  • czerwień, która wprowadza do wnętrza odrobinę ciepła,
  • biel, która jest kwintesencją nowoczesności.

Wybierając krzesła do salonu, można też inspirować się wystrojem innych pokoi, a zwłaszcza jadalni lub kuchni. Jeśli w obydwu pomieszczeniach znajdą się krzesła nawiązujące kolorystycznie do siebie, to będzie to oznaką stylistycznego wyważenia.

Czym kierować się przy wyborze krzeseł do salonu?

Inwestor szukający nowoczesnych krzeseł do salonu powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na obecność podłokietników i sposób wykończenia mebla. Podparcie dla rąk jest kluczowe w kontekście komfortowego wypoczynku po ciężkim i wymagającym dniu pracy.

Jeśli chodzi o rodzaj materiału obiciowego, to warto postawić na welur lub velvet. Obydwa tworzywa są dość grube i miękkie, ale to velvet posiada dłuższe włosie. Dzięki nim nowoczesne krzesła do salonu zyskują oryginalny blask, który widać zwłaszcza w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Wybierając krzesła do salonu, warto postawić na nowoczesność. Tylko w ten sposób można stworzyć oryginalnie prezentujące się wnętrze, które będzie odbiegać od dobrze znanych standardów aranżacji salonu.

Dodaj komentarz

Scroll to top