Jak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni?

Podczas urządzania sypialni, najważniejszym zagadnieniem jest dobór odpowiedniego łóżka. Wszak to w nim spędzamy około jednej trzeciej swojego życia. Pierwszą rzeczą, która nasuwa się na myśl, kiedy myślimy o łóżku, jest materac. Oczywiście jest to najbardziej prawidłowe skojarzenie, jednak nie tylko to powinno być brane pod uwagę podczas poszukiwania mebla idealnego.

Materac szyty na miarę?

Coraz częściej przy zakupie łóżka, materac należy dokupić oddzielnie. Jest to spowodowane zwiększeniem świadomości konsumentów i chęcią idealnego dopasowania tego mebla do siebie. Podczas zakupu materaca należy wybrać szereg parametrów, które wpływają na jego użytkowanie. Przede wszystkim wielkość. Większość sypialni Polaków umożliwia zmieszczenie łóżka o maksymalnych wymiarach materaca 160×200 centymetrów, co jest wystarczająco wygodne dla znacznej części społeczeństwa. Jeżeli jednak dysponujemy większą sypialnią, warto rozważyć zakup większego materaca. Kolejną cechą materaca jest jego wykonanie. Może być piankowy, sprężynowy, kieszeniowy czy też lateksowy, lub stanowić kombinację kilku z wymienionych wyżej rodzajów. Decyzję o typie materaca najlepiej skonsultować z doradcą w sklepie lub fizjoterapeutą.

Szukasz pościeli pasującej do Twojej sypialni? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/101-posciele

Czy rozmiar ma znaczenie?

Wielkość materacy dostępnych na rynku jest standardowa i w pewnym sensie wpływa to na wielkość łóżka, jednak zawsze podczas zakupu należy sprawdzić te parametry. Bardzo często obudowa materaca sprawia, że łóżko nabiera znacznie większej objętości, niż możemy się spodziewać. Potem okazuje się, że taki mebel nie do końca mieści się w sypialni i powoduje liczne niedogodności, takie jak brak możliwości otworzenia szafy czy zbyt wąskie przejście. Wielkość łóżka jest szczególnie ważna dla osób, które mają niestandardowe potrzeby. Dla bardzo wysokich ludzi, długość dwumetrowa może być niewystarczająca. Obecnie producenci wychodzą naprzeciw zróżnicowanym potrzebom klienta, a co za tym idzie wybór łóżek niestandardowych jest coraz większy

Łóżko – szafa?

Wybór łóżka, szczególnie dla małej sypialni, często jest decyzją strategiczną. Łóżko z wbudowanym pojemnikiem na pościel może być prawdziwym ratunkiem, kiedy nie ma gdzie schować dodatkowych przedmiotów. Naprawdę warto rozważyć ten aspekt przy zakupie odpowiedniego modelu. Należy jednak pamiętać, że łóżko z wbudowanym pojemnikiem na pościel będzie sprawiało wrażenie masywniejszego i cięższego ze względu na skrócenie nóżek. Jeżeli zależy nam na wrażeniu lekkości, trzeba znaleźć inne miejsce na przechowywanie.

Zagłówek – fanaberia czy wygoda?

Coraz częściej na instagramowych profilach pojawiają się łóżka z tapicerowanymi, stylizowanymi zagłówkami. Po epoce spania na rozkładanych sofach w salonie przyszedł czas na traktowanie łóżka jak prawdziwego działa sztuki – ozdoby sypialni. To czy zainwestować w model z zagłówkiem zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb użytkownika. Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem będzie na pewno wymagało większego budżetu. Tańsze będą zagłówki z płyty meblowej, wykończonej jak reszta mebla.

Dobrze dobrane łóżko może być inwestycją na lata. Najdłużej posłuży model z drewnianą lub metalową ramą, natomiast te w całości tapicerowane muszą być traktowane z należytą dbałością. Aby dobrze wybrać, trzeba poświęcić poszukiwaniom sporo czasu. Nie należy także kierować się obecnymi trendami a wybrać coś idealnie dopasowanego do swoich oczekiwań. Trzeba także pamiętać, że łóżko – jako najważniejszy element aranżacji sypialni – będzie wyznaczało styl całego wnętrza.

Zobacz także: http://portalnews.pl/posciel-do-sypialni-jak-wybrac-idealny-komplet/

Dodaj komentarz

Scroll to top