Sofa – najwygodniejszy mebel w salonie

Dlaczego sofa jest najwygodniejszym meblem do salonu?

Sofa – historia pierwszej damy mebli sięga czasów starożytnych, kiedy była wykorzystywana przez faraonów oraz zamożne warstwy społeczne. Dziś jest obecna w niemal każdym domu, stając się centrum życia rodzinnego. Wygoda i jej uniwersalny charakter sprawiają, że aż chce się w niej „zatopić” po całym dniu pracy… Królowymi wśród sof są te, wykonane z doskonałych tkanin i przede wszystkim wypełnione naturalnym pierzem. Coraz częściej zastępuje ono dotychczasowe modele z gąbką lub pianką. A najlepsze sofy z pierzem takich marek, jak Inspirium i Nordic Line można znaleźć w salonie DobryDesign.pl. Przyjdź i zatop się leniwie.

Sofa – wygodny mebel do salonu

Zanim sofa osiągnęła obecny status i formę, przeszła bardzo długą drogę. Słowo „sofa” pochodzi ze starożytnego Egiptu i wywodzi się z arabskiego „suffah”, które w przybliżeniu oznacza „ławkę”. Korzystali z nich także starożytni Rzymianie, używając ich w trakcie wystawnych biesiad. W obu przypadkach mebel ten był dostępny tylko dla najbogatszych, będąc wyznacznikiem luksusu.
Tak odległe początki historii to dowód, że ludzkość od tysięcy lat docenia niezaprzeczalne zalety sof! Współcześnie najbardziej komfortowe i długowieczne wypełnia się pierzem. Technika ich produkcji i zastosowane tekstylia sprawiają, że są one także niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu nie trzeba ich wymieniać co 3 – 4 lata, a dostępne w salonie DobryDesign.pl modele z pierzem takich firm, jak Inspirium i Nordic Line wyznaczają najwyższe standardy w swojej kategorii, gwarantując niezwykłą wygodę i długowieczność.
Minimalizm w najlepszym wydaniu. Domeną Nordic Line są meble, w których przeważają proste formy i nowoczesne wzornictwo połączone z zamiłowaniem do skandynawskiego minimalizmu. Także sofy nawiązują do stylistyki dalekiej Północy. Są wygodne i funkcjonalne, a ich skromny i jednocześnie przytulny  design w duchu hygge jest niezwykle uniwersalny.

Sofa Lazy to idealny produkt dla dużej rodziny, chcącej być blisko siebie. Jej nazwa doskonale oddaje to, do czego została stworzona – wspólnego spędzania weekendowych, leniwych dni przy integrujących zabawach lub czytaniu książek. Jej atutem jest wielość wariantów. Jest to mebel modułowy, który można dopasować do dostępnego metrażu. Co więcej, oferuje szeroki wybór różnorodnych kształtów i kolorów, które nadadzą niepowtarzalny szyk każdemu wnętrzu. Sofy Lazy charakteryzują się niewiarygodną miękkością, dzięki wypełnieniu naturalnym pierzem.
Ruchome poduszki na siedzisku i oparciu gwarantują doskonały komfort. Wystarczy wygodnie się rozsiąść, by przekonać się do jej niezaprzeczalnych atutów. Najważniejsze są detale. To cel firmy Inspirium, która produkując sofy dba o precyzyjne wykonanie każdego modelu oraz staranny dobór materiałów. Sprawia to, że każdy model wyprodukowanego mebla wygląda, jak indywidualnie przygotowany dla konkretnego klienta.

Zamiłowanie projektantów Inspirium do detali najlepiej oddają sofy i narożniki z linii Enjoy, charakteryzujące się wyjątkową miękkością. Tajemnicą ich sukcesu jest wypełnienie z najwyższej jakości wysokoelastycznej pianki oraz pierza naturalnego. Takie połączenie sprawia, że są one niezwykle wygodne. Posiadają również szerokie siedziska wykończone precyzyjnym przeszyciem oraz nadające stabilizację metalowe nogi, które podkreślają ich elegancję. Każdy z tych elementów został wykonany z dbałością o najmniejsze detale, aby sprostać wysokim wymaganiom współczesnego designu i gustom najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji oraz pomoc w wyborze właściwej sofy można uzyskać w salonie DobryDesign.pl, ulokowanym w budynku Butelkowni w Centrum Praskim Koneser.

Dodaj komentarz

Scroll to top