wystroj kuchni

Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu loft?

Styl loft zyskuje na popularności i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Przestrzenie urządzone w myśl pofabrycznej surowości mają ogromny potencjał aranżacyjny stąd też nie dziwi fakt, że industrialny charakter pojawia się zarówno w mieszkaniach i domach, ale także przestrzeniach komercyjnych oraz budynkach użyteczności publicznej. Nie bez znaczenia pozostaje także jego rola w kuchni. Skandynawskie biele wypiera coraz śmielej surowość cegły, betonu, charakter kamienia naturalnego czy też czarne dekory. Czym się charakteryzuje kuchnia urządzona na styl starych fabryk i czego nie może w niej zabraknąć? Podpowiadamy.

Kuchnia w stylu loft – czym się charakteryzuje?

W kuchni w stylu loft widać zamiłowanie do naturalnych elementów dekoracyjnych takich jak drewno, betom czy też cegła. Wśród nich znajduje się także przestrzeń dla kamienia, który idealnie wpisuje się w konwencję i dodaje aranżacji charakteru. Nie bez znaczenia pozostaje także rola miedzi, która nadaje wnętrzu industrialnego tonu. W kuchni w stylu loft liczą się modne detale. Na próżno szukać w niej idealnego podejścia do zakrywania mankamentów w postaci widocznych kabli. Loftowe wnętrza je kochają i eksponują.

Kuchnia w stylu loft, to najczęściej czarne fronty szafek, które łączy się z drewnem, ale nie jest to reguła. Mogą one pojawić się także w towarzystwie kamiennego blatu wprowadzającego do wnętrza elegancję, jakość oraz wytworność.

Ogromną rolę na drodze do wykorzystania potencjału industrialnej kuchni odgrywa oświetlenie. To w dużym stopniu wpływa na jakość jej odbioru, jak również pełni rolę funkcjonalną. Przygotowanie potraw przy odpowiednim świetle ma duże znaczenie. Równie istotne jest to, że wprowadza ono do pomieszczenia przytulność. Ciepła barwa tworzy klimat i świetnie kontrastuje z czernią oraz szarościami.

Fornir kamienny coraz bardziej popularny

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w kuchni w stylu loft jest wprowadzanie do niej forniru z kamienia. Nazywany także tapetą z kamienia podkreśla charakter wnętrza, jak również dodaje mu szyku. Co istotne, kamień nie wychodzi z mody od wielu sezonów i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że fornir kamienny jest materiałem bardzo ozdobnym, ale także funkcjonalnym. Świetnie spisze się w przestrzeni kuchennej – jest odporny na wilgoć, zarysowania, jak również rożnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Inwestycja w niego, to gwarancja długiego użytkowania.

Dodaj komentarz

Scroll to top