Czy projekty łazienek zmienią się w 2023?

Łazienka 2023 roku to temat, który każdego dnia rozpala wyobraźnię tych, którzy szykują się do remontu lub odświeżenia mieszkania. Na przestrzeni minionych sezonów producenci, architekci i projektanci wnętrz podsunęli nam wiele ciekawych pomysłów na aranżacje łazienek: prysznice liniowe, umywalki nablatowe, płytki ośmiokątne, jodełkę, zieleń, odcienie błękitu i terakoty czy radosna gra kolorami tęczy i waty cukrowej… z pewnością dużo się działo! Czy w 2023 roku projekty łazienek przejdą diametralną zmianę?

Modne łazienki w 2023 roku

  • Kolory

Główny kierunek pod względem kolorystycznym nadal wyznaczają naturalne barwy ziemi. Jednak 2023 rok nieco poszerza paletę odcieni. Piaskowy beż, ciepłe kremy oraz ciemne brązy są wyraźnie widoczne w najnowszych projektach największych architektów. Ciekawym rozwiązaniem są również kombinacje ciepłych i chłodnych tonów czy kolorów przeciwstawnych. Miłośnicy ciemnych łazienek powinni zwrócić uwagę na antracyt – szarość ciemniejszą od grafitu, maksymalnie zbliżoną do czerni.

W ostatnich latach przerobiliśmy dziesiątki odcieni zieleni i błękitu w naszych łazienkach. Popularna była szałwia, limonka i ciemna zieleń. W trendach na 2023 roku wyraźnie na prowadzenie wysnuwa się kolor oliwkowy i wszelkie odcienie niebieskości inspirowane oceanem.

Prawdziwym hitem 2023 roku będzie łazienka z prysznicem w kolorze brzoskwiniowym. To idealna propozycja dla tych, którzy kochają różowe łazienki, ale boją się efektu przesadnego kiczu.

Prysznic zamiast wanny

W ubiegłych latach łazienka z prysznicem była najczęściej wybieranym wariantem. 2023 rok nie przyniesie w tej sprawie dużej zmiany bowiem łazienka z prysznicem to obowiązkowy element każdych czterech kątów! Otwarte prysznice z liniowym odpływem to nie tylko niezwykle estetyczne rozwiązanie, ale również bardzo funkcjonalne. Są one bardzo łatwe do czyszczenia oraz dzięki swoim rozmiarom komfortowe w użytkowaniu.

Innowacyjne oświetlenie

W 2022 roku zachłysnęliśmy się łazienkowym oświetleniem w stylu nowojorskich loftów: bujnymi żyrandolami i pękatymi żaróweczkami rodem z hollywoodzkich garderób. 2023 rok niesie ze sobą gwałtowny zwrot w stronę minimalizmu. Szalenie popularne będą skromne, okrągłe lustra z podświetleniem LED wokół całego swojego obwodu. Intrygującą alternatywę przyniosą nowoczesne kinkiety. Modne łazienki w 2023 roku wyposażamy w kinkiety o bardzo prostej, oszczędnej formie.

Pamiętajmy o tym, że moda jest po to, aby się nią bawić. Nie ma obowiązku wykorzystywana wszystkich trendów aranżacyjnych w naszych łazienkach. Warto jednak zainspirować się wskazówkami i zastosować chociaż jedno rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Scroll to top