Beton we wnętrzu w stylu nowoczesnym

Beton we wnętrzu w stylu… nowoczesnym!

Beton oraz przypisane mu mgliste oraz ciemne odcienie fascynują i zaskakują. Współczesnym aranżacjom bazującym na wykorzystaniu tego surowego materiału daleko od pozbawionego wyobraźni budownictwa z wielkiej płyty. Między innymi za sprawą kolekcji płytek ceramicznych, takich jak podłogowo-ścienny koncept Atlanta marki Villeroy & Boch. Dzięki nim mamy szansę odkryć niewykorzystane wcześniej możliwości betonu…

Projektanci pokazują, że beton i jego wygląd to jeden z filarów tworzenia nowoczesnych i ponadczasowych rozwiązań dla domu oraz pomieszczeń komercyjnych wysokiej klasy. Niektórzy, od razu zgodzą się z duchem czasu oraz propozycją wprowadzenia do wnętrz rozwiązań o trwałości kamienia. Innym bardziej spodoba się myśl zabawy konwencją szarości oraz materiałami, które z powodzeniem zastąpią lub uzupełnią klasyczny beton – takimi jak wspomniane już płytki Atlanta marki Villeroy & Boch. Idealne rozwiązanie dla miejskich i nowoczesnych wnętrz. Takich jak przestronny hall, łazienka, salon z aneksem, klimatyczna kuchnia a nawet gabinet czy… sypialnia. Wystarczy rzut oka na zdjęcia, by przekonać się, że efekt jest spektakularny!

Betonowe wnętrze – doskonałe dopasowanie

Wygląd betonu oraz inspirowane jego prostotą i szykiem kolekcje płytek ceramicznych doskonale komponują się z innymi trwałymi oraz ponadczasowymi surowcami, takimi jak drewno, metal czy szkło. A także z lustrami oraz ledowym (zarówno ciepłym, jak i zimnym) światłem. Na ich tle biel zyskuje głębię, rośliny nabierają blasku, a minimalistyczne, kolorowe dodatki zyskują większą widoczność. To jeden z powodów, dla których projekty wykorzystujące ponadczasowy urok szarości cieszą się powodzeniem wśród osób żyjących według zasady: “Mniej znaczy więcej”.

Jednym z patentów na wprowadzenie takiej tekstury betonu do nowoczesnych wnętrz jest wykorzystanie możliwości, jakie stwarza kolekcja płytek podłogowych i ściennych Atlanta marki Villeroy & Boch. Płytki w odcieniach szarości umożliwiają uzyskanie efektu gładkich, płynnych przejść od podłogi aż po sufit oraz subtelną grę niebanalnymi odcieniami.

Szarość i mat

I choć niektórzy nie doceniają szarości i określają jej tony jako nudne albo szaro-bure, projektanci Villeroy & Boch przypominają, że może być inaczej. Odcienie uzyskiwane z połączenia czerni i bieli nie wychodzą z mody i od lat nie schodzą z wybiegów! Bezpieczny, klasyczny, sprawdzony. Kolor szary zdecydowanie zasługuje na wyszukane słownictwo, które można znaleźć w nazwach sześciu odcieni płytek Atlanta – wśród nich jasna mgła, szarość alabastrowa, piaskowa oraz kawowa, a także szarość ciemna jak noc.

Od mozaiki po duży format

Dzięki różnorodnej gamie formatów, od małej mozaiki po współczesny duży format, kolekcja Atlanta marki Villeroy & Boch daje liczne możliwości kreatywnego kształtowania przestrzeni zarówno domowej, jak i tej tworzonej pod użytek komercyjny. Beton to jedno z bardziej designerskich tworzyw, co doceniają architekci oraz projektanci.

To, co w dzisiejszych czasach staje się standardem, przewidział ponad sto lat temu papież modernizmu – Le Corbusier. Zaproszony do współczesnego, miejskiego mieszkania czułby się jak w swoich śmiałych wizjach.

Kto od inspiracji chce od razu przystąpić do czynu projektowania albo remontu, z zadowoleniem przyjmie fakt, że począwszy od roku 2019 Villeroy & Boch udziela 10-letniej gwarancji na wszystkie kolekcje płytek ceramicznych. W przypadku projektów inwestycyjnych okres gwarancyjny wynosi 5 lat.

Dodaj komentarz

Scroll to top