Aranżacje wnętrz w zgodzie z naturą

Coraz bardziej popularne są aranżacje wnętrz nawiązujących do stylu eko. Ekologiczny styl staje się powszechnym trendem, który wkracza do naszej codzienności, także w zakresie aranżacji wnętrz.

Ekotrend w aranżacji wnętrz to tworzenie przestrzeni, które są przyjazne dla natury. Wyrażają one troskę o środowisko. Do ich stworzenia wykorzystuje się materiały z odzysku. Wnętrza są proste, spokojne i harmonijne. Stanowią one idealne miejsca do wypoczynku i można się w nich schronić przed codziennością. Są bardzo lekkie i panuje w nich przyjazny klimat.

Jasne barwy

Ekologiczne wnętrza (nasze4katy.pl) powinny być skromne i na pewno nie mogą się w nich znaleźć krzykliwe kolory. Powinno się wybierać barwy, które nawiązują do kolorów ziemi. Pięknie w takich wnętrzach wygląda biel, piaskowy beż, różne odcienie brązu oraz brudny róż. Barwy te można podkreślić przez ciemniejsze meble i dodatki. Warto w takich wnętrzach stawiać natomiast na jasne ściany.

Można również wykonać ściany z cegieł, które są bardzo proste i pozwalają na zbudowanie domowego klimatu. Pozwalają także uzyskać domową atmosferę. Biel także pozwoli na rozjaśnienie wnętrza i nada mu świeżości. Biel świetnie komponuje się z matowym, świeżym drewnem.

Jak najmniej przetworzonych materiałów

W takich wnętrzach nie może być tworzysz sztucznych i wysoko przetworzonych materiałów 4architekci.pl. Rezygnuje się w takich wnętrzach z plastiku i tkanin syntetycznych. Bardzo popularnymi materiałami w takich wnętrzach jest wiklina, kamień, rattan, juta oraz wszelkie inne naturalne materiały.

Drewno układane jest zazwyczaj na podłogach, a także stanowi element dekoracyjny ścian. Popularne są również belki sufitowe, a także proste i funkcjonalne drewniane meble.

Do takich wnętrz można również wprowadzić drewno z odzysku w postaci palet czy skrzynek po owocach. Własnoręcznie można je przerobić na oryginalne stoliki, szafki czy kwietniki. Na pewno drewno w każdej postaci w ekologicznym wnętrzu będzie bardzo dobrze się sprawdzało. Warto więc na takie właśnie rozwiązania stawiać, a uda się stworzyć ekologiczną przestrzeń marzeń. (remonteo.pl)

Dodaj komentarz

Scroll to top